МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ОПОВІДАННЯ «INTERMEZZO»
м. Вінниця | Україна | 26-29 травня | 2016
INTERMEZZO SHORT STORY FESTIVAL
Vinnytsia | Ukraine | May 26-29 | 2016
_DSC4445
27/09/2016
У Вінниці розпочався ІІ Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo»

26 травня відбулося відкриття Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo», що вже вдруге проходить у Вінниці. Фестиваль росте й розвивається, і цього року він представляє широку та різнопланову програму: гості з 5 країн, більше 40 подій та близько 50 учасників, окрема польська й кримська програма, а також кіно та дитяча програма для наймолодших відвідувачів фестивалю.

Першою подією та неофіційним відкриттям стала презентація фотовиставки «Мустафа Джемілєв. Незламний  борець за свободу прав людини» — проекту Польського Інституту в Києві — у світлиці Музею Коцюбинського.  На урочисте відкриття завітали Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак та директорка Польського Інституту в Києві Ева Фіґель. Триватиме виставка до 15 червня.IMG_4867
Вхід вільний.   _DSC4445   О 14:00 організатори фестивалю зустрілися з представниками ЗМІ під час прес-брифінгу з нагоди відкриття, де вони детальніше розповіли про програму та особливості цьогорічної події.  Спікерами стали: директорка та засновниця фестивалю «Intermezzo» Ірина Вікирчак, директорка Польського Інституту в Києві Ева Фіґель, заступниця директора департаменту культури Вінницької міської ради Ганна Ковальчук, директор Музею ім.  Михайла Коцюбинського Федір Панчук, програмний директор фестивалю «Intermezzo» Олександр Вешелені, кураторка кінопрограми фестивалю «Intermezzo» та співзасновниця ГО «Сучасне Українське Кіно» Валерія Сочивець.  До розмови також долучився письменник, учасник фестивалю Олесь Ільченко, що приїхав до Вінниці зі Швейцарії на запрошення організаторів.   13323955_1742107516003148_1782073520_o Продовжився день презентацією фінальної частини проекту :::стежка::: агенції «АртПоле». «Влітку минулого року народилася ідея, спираючись на літературний твір Михайла Коцюбинського «Під мінаретами», нанести на стіни бібліотеки кримськотатарські національні візерунки у поєднанні з українськими авторськими малюнками.  Символічно, що над роботою працювали художники з Криму (Рустем Скибін) та Поділля (Юлія Гушул і Олександр Нікітюк).  Це уособлює неподільність України, демонструє, що :::стежка::: проходить через різні міста, залишаючи яскравий відбиток, що нагадуватиме про Крим, — розповідає режисерка проектів агенції «Артполе» Ольга Михайлюк.  — А ще на одній зі стін ми залишили фразу з оповідання Коцюбинського «Чи стежкою правди слова твої ходять», не поставивши знаку запитання. Нехай кожен, хто побачить цей напис, прочитає його зі своєю інтонацією і зрозуміє по-своєму». IMG_5009 Ще однією подією першого дня стала зустріч з письменником Олесем Ільченком, що відбулася в світлиці Музею Коцюбинського. Письменник читав свої оповідання «Три дні в раю», що увійдуть до майбутньої збірки, а також спілкувався з гостями. «Фестиваль оповідання “Intermezzo” актуалізував Вінницю на літературній карті Європи, інтегрувавши її в загальноєвропейський контекст», — говорить Олесь Ільченко. Модерувала зустріч Ірина Вікирчак. furshet

Між денними подіями і вечірнім відкриттям учасники та співорганізатори мали змогу ближче познайомитися завдяки неформальному прийому в готелі-ресторані «Аристократ», який виступив гостинним партнером цьогорічного фестивалю.

kinopokaz   Завершився день урочистим відкриттям фестивалю — кінопоказом під відкритим небом на Європейській площі. Спільно з Національним центром Олександра Довженка організатори представили глядачам стрічку «Татарський триптих» за оповіданнями Коцюбинського, що вперше зазвучав кримськотатарською мовою. Мінлива погода не завадила проведенню події в теплій та приємній атмосфері.

Comments

comments