МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ОПОВІДАННЯ «INTERMEZZO»
м. Вінниця | Україна | 26-29 травня | 2016
INTERMEZZO SHORT STORY FESTIVAL
Vinnytsia | Ukraine | May 26-29 | 2016
Metamorfoza
10/09/2016
Вистава фізичного театру «Метаморфоза» у Вінниці

в рамках Mime Wave Ukraine Вінниця, 16 лютого, 19:00, МПМ «Зоря» В рамках міжнародного проекту Mime Wave Ukraine у Вінниці буде представлена «Метаморфоза» – музична, візуально-пластична вистава про сучасну українську повсякденність та зміни в країні. Вистава буде показана 16 лютого о 19:00 у Вінницькому міському палаці мистецтв «Зоря» (вул. Стрілецька (колишня Червоноармійська), 44).  Організаційні партнери: Департамент культури Вінницької міської ради, Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo». Mime Wave Ukraine – це некомерційний проект, створений українськими, голландськими та польськими діячами мистецтв за ініціативи нідерландсько-української режисерки Анастасії Любченко. «Метаморфоза» – це відображення змін, що відбуваються в українському суспільстві, за допомогою фізичного театру, анімації та живої музики.

Підготовка спектаклю відбувалася в Польщі за підтримки Культурного центру в Любліні – саме там четверо українських артистів, двоє голландських музикантів і один художник-аніматор разом з режисеркою Анастасією Любченко створили міжнародну мультидисциплінарну роботу.  «Для мене метаморфоза – це безкінечний шлях уперед.  Це спосіб не зупинятись, увесь час бути в розвитку. Сама робота над нашим перформансом – це одна безперервна метаморфоза: від народження думки до втілення її в русі, лініях, формах, звуках. В процесі роботи змінюємося й ми самі, наші погляди на оточуючий світ, людей поряд з нами. Впевнена, що з цього проекту наші особисті метаморфози лише починаються…» (Наталія, учасниця проекту) У фізичному театрі основний засіб вираження – це тіло і динаміка, знак і символ, психологічний жест. Сприйняття відбувається на дуже тонкому, чуттєвому рівні, і мета – не переказати вигадану кимось історію, а викликати у глядача глибинні асоціації, емоції та рефлексію на тему. Фізичний театр – це нова методика для українського театрального простору, оскільки в пострадянському контексті театр все ще залишається драматичним; фінансуються тільки класичні театри, в той час як у країнах Європи розвиток театральної сцени випереджає українське сьогодення щонайменше на 40 років. Створення сучасного актуального театру – це важливий внесок у розвиток культурного середовища.  В Україні мало можливостей запрошувати європейських театральних діячів, а ті нечисленні проекти, які відбуваються, як правило, обмежуються Києвом. Саме тому «Метаморфози» Mime Wave будуть показані в різних містах країни – Вінниці, Івано-Франківську, Львові.  У квітні 2016 року «Метаморфози» побачать Нідерланди, чий фестиваль Europe By People виступив головним партнером проекту.  Покази вистави будуть супроводжуватися відкритими майстер-класами з фізичного і партисипативного театру.  Вінницький майстер-клас проходитиме 17 лютого на базі школи мистецтв «Вишенька» (з питань реєстрації звертайтеся за вказаними контактами).  Учасники проекту:

  • Анастасія Любченко – режисер / художник Засновниця проекту Mime Wave Ukraine.
  • Музика – Мariothijs (Thijs Felperlaan & Mario van der Velden), Нідерланди.
  • Патриція Пивош – дизайнер костюмів, Польща.
  • Наталія Скрябіна – перформер / художник-аніматор Викладач пантоміми в Київській академії естрадного та циркового мистецтв та режисер анімаційного кіно, учасниця вокальної групи «Звучі Дочі».
  • Ольга Кебас – перформер. Танцівник, хореограф-постановник, засновник і керівник проекту «Колаж Простору Дії», куратор перформативной програми ГОГОЛЬFEST, завідуюча відділенням сучасної хореографії коледжу КМУАТ ім. Сержа Лифаря.
  • Данила Данилюк – перформер Клоун, співзасновник мім-театру буфонади та ексцентрики «Happy people».
  • Матільда Маріна – перформер Актриса-мім, режисер українсько-білоруської вистави “DVOE”.
  • Дмитро Гриньов – перформер Танцівник і перекладач міжнародних фестивалів сучасного танцю.
  • Колектив «Пилорама» декорації

Вхід на виставу: за попередньою реєстрацією – 50 грн., без реєстрації – 70 грн.

Comments

comments